Strona G��wnaredakcja pogon.v.plReklama na pogon.v.plKontakt z pogon.v.pl
Obecnie online:


 

Wiadomość
05.10.12 17:05, piątek

 W niedzielne popołudnie Pogoń zmierzy się z Widzewem Łódź. Jak wynika ze statystyk, w meczach pomiędzy tymi zespołami tylko dwa razy nie padły bramki, więc zapowiada się obfite w gole spotkanie. Poniżej przedstawiamy historię spotkań Pogoni z Widzewem. 


Jak dotąd kluby ze Szczecina i Łodzi mierzyły się ze sobą aż 48 razy, a ich ostatni pojedynek w Ekstraklasie miał miejsce 6 lat temu. Widzew 24 spotkania wygrał, Pogoń zdobywała komplet punktów 13 razy, a 11 razy mecze kończyły się remisem. W statystykach strzeleckich Widzew również góruje. Do tej pory strzelił szczecińskiej jedenastce 65 bramek, tracąc przy tym 47. Bezbramkowym remisem spotkania kończyły się tylko dwukrotnie, więc każda batalia obfitowała w gole. Najwięcej bramek kibice zobaczyli w sezonie 1976/1977, kiedy to spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4.


Pierwszy mecz pomiędzy niedzielnymi rywalami odbył się w sezonie 1975/1976 i zakończył się zwycięstwem Portowców 2:0. Kompletem punktów zdobytym z Pogonią łodzianie cieszyli się dopiero wiosną 1978, kiedy to zwyciężyli 2:0.Pogoń oba spotkania w sezonie z Widzewem Łódź wygrywała w rozgrywkach 1986/1987, lecz już nigdy w następnych latach taka sytuacja się nie powtórzyła. Pogoń po raz ostatni wygrała 1:0 w rozgrywkach 2006/2007, czym w pewny stopniu Portowy przyczynili się do spadku Widzewa z Ekstraklasy. Rewanż za te wydarzenia łodzianie podjęli już w 1. Lidze, ogrywając wówczas Dumę Pomorza dwukrotnie po 2:1.


Mamy nadzieję, że po niedzielnym spotkaniu Pogoń podbuduje swoje zwycięskie statystyki i po wygraniu meczu będzie na dobrej drodze, aby po raz drugi w historii ograć Widzew dwukrotnie w jednym sezonie.

 
Autor: Przemysław Perz
Żródło: własne
[ komentarze: 2 ]


Niepodanie hasła spowoduje dodanie komentarza z nikiem tymczasowym. Redakcja Pogoń SportNET nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych komentarzy.
Host: *.pools.arcor-ip.net Data: 06.10.2012 09:53 Autor: baron
Slabe staty.. Gorsze wyniki to Pogon ma tylko z Legia ...
Host: *.dynamic.chello.pl Data: 07.10.2012 22:49 Autor: ~JRB
Pogoń z Widzewem grała 49 razy [ raz w PP]
<< Kwiecień 2014 Roku >>
P
W
Ś
C
P
S
N
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

      

Kalendarium

75. Wojciech Frączczak
52. Władysław Kornak
81. Ryszard Wiśniewski
 















VkaEXTRA

Twoja przeglądarka PRAWDOPODOBNIE nie obsługuje skryptów JAVA. Jeśli jest inaczej, napisz.
 


Serwis Pogoń SportNet powiększa swoją redakcję. Jeżeli masz zapędy dziennikarskie, lekkie pióro, jesteś otwarty, dysponujesz czasem – dołącz do najlepszego serwisu opisującego życie Pogoni Szczecin.

Szukamy potencjalnych dziennikarzy, którzy informować będą czytelników o tym, co dzieje się w naszym klubie. Jest to wyjątkowa szansa, by sprawdzić swoje możliwości i być bliżej swojej ukochanej drużyny.

Czekamy na zgłoszenia osób dysponujących czasem, otwartych, odpowiedzialnych, rzetelnych, z poczuciem humoru, odpornych na krytykę. Mile widziane doświadczenie dziennikarskie.

Za pracę w redakcji nie otrzymuje się wynagrodzenia. Satysfakcja z własnej pracy, pomoc klubowi i prestiż są dla nas głównymi wyznacznikami – pamiętaj o tym! Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza. Uwaga: odpowiemy tylko na wybrane zgłoszenia.

Aby zgłosić się do redakcji wypełnij formularz.

2 czerwca, 16:00 ; Szczecin




Pogoń Szczecin
-:-

Pogoń Szczecin



30 maja, 18:00 ; Bielsko-Biała




Pogoń Szczecin
2:1

Pogoń Szczecin



 

Tabela


Poz.DrużynaMZwRePoBzBsPkt
1.Legia Warszawa302037603063
2.Lech Poznań301587563453
3.Ruch Chorzów301488403850
4.Pogoń Szczecin3011145473847
5.Wisła Kraków301299383045
6.Zawisza Bydgoszcz3011910433742
7.Górnik Zabrze3011910424642
8.Lechia Gdańsk30101010373740
9.Jagiellonia Białystok3010911464339
10.Cracovia Kraków3011613374339
11.Korona Kielce3091011364137
12.Śląsk Wrocław3071310384034
13.Piast Gliwice3081012294734
14.Podbeskidzie Bielsko-Biała3061311273931
15.Zagłębie Lubin307815314029
16.Widzew Łódź305718265022
Twoja przeglądarka PRAWDOPODOBNIE nie obsługuje animacji FLASH. Jeśli jest inaczej, napisz do nas.

Polityka Cookies